KONST / Litografier / Färglitografi 14257359
*
nr 1425 7359
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 18:28:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 08:25:08
1
300 kr
16/10 12:21:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
nr 1425 7359
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 08:25:08 | 1 | 300 kr |
16/10 12:21:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk mÃ¥lare och grafiker född 1923, död 1982 .Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01